Vyjde nový Mawer – Evangelium podle Jidáše

Simon Mawer, českým čtenářům tak dobře známý díky románu Skleněný pokoj z prostředí slavné brněnské Vily Tugendhat, obohatí předvánoční knižní trh dalším dílkem. Opět jej vydává v edici Fleet Kniha Zlín a na pultech knihkupectví bude poslední zářijový den.

Na webu nakladatelství najdete popis knihy a také krátkou, osmistránkovou ukázku.

Mezi starověkými papyry od Mrtvého moře je nalezen pozoruhodný svitek. Pochází zprvního století našeho letopočtu a vše nasvědčuje tomu, že obsahuje pravdivé vylíčení Ježíšova života, jak ho zachytil Jehuda iš Karijot – Jidáš Iškatriotský. Pokud by se prokázala pravost svitku, stal by se z něj jeden z nejvýbušnějších psaných dokumentův historii lidstva, který by zásadním způsobem otřásl základními tisíciletými dogmaty katolické církve. 

Zkoumání pravosti svitku se ujímá “odpadlický kněz” páter Leo Newman, světově uznávaný odborník na Koiné, dialekt starořečtiny.

Jak je tomu u Mawera zvykem, čtenáře čeká napínavý a emocemi nabitý příběh, ve kterém se mísí zásadní historické události s dramatickým osobním životem hlavního hrdiny.

Na Goodreads.com má kniha spíše průměrné hodnocení, ale je třeba poznamenat, že se jedná o jedno ze starších děl autora, v originále vyšlo již v roce 2000 (ceněný Skleněný pokoj o devět let později). Simon Mawer [ˈsaɪmən ˈmɔːɚ] zatím jako poslední vydal v roce 2012 román Dívka, která spadla z nebe (česky Kniha Zlín ve stejném roce).

Poznámka na konec: Knihu vydala již v roce 2008 pod názvem Jidášovo evangelium Olympia. U Mawera se tedy opakuje obdobná situace jako u Nesboho, kterého neúspěšně vydávala MOBA, než ho mnohem lépe marketingově uchopili ve zlínském nakladavatelství.

Simon Mawer – Evangelium podle Jidáše koupíte na Megaknihy.cz za cca 276 Kč.