Velký knižní čtvrtek 2019. Začínají předprodeje, na co se můžete těšit?

Na novou, již čtvrtou Aristokratku, která patří mezi největší české bestsellery. Silné příběhy slibuje kniha Jakuba Szantó a také knižní rozhovor se zakladatelkou hospicového hnutí u nás. A samozřejmě několik dobrých detektivek. 

Bočkova Aristokratka je sérií knih, která živí nakladatelství Martina Reinera, na podzimní Velký knižní čtvrtek přichází populární kastelán s již čtvrtou knihou nazvanou Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka. Nebojte se vražd, jediným utrpením jsou skřípnuté ploténky a ulámané umělé nehty.

Za oponou války: Zpravodajem nejen na Blízkém východě
Za oponou války je prvotina z pera válečného reportéra a zpravodaje České televize na Blízkém východě. Jakub Szántó v knize přibližuje své dramatické zážitky z frontových linií, míst teroristických útoků i státních převratů a revolucí, které během své kariéry televizního novináře v uplynulých dvou dekádách natáčel. Autor je mimochodem vystudovaný historik.

Neboj se vrátit domů: Marie Svatošová v rozhovoru s Alešem Palánem
Co se stane, pokud pacientovi o jeho zdravotním stavu dlouhodobě lžeme? Má vážná choroba nějaký smysl? A proč umírající nezabíjet, jak si přejí zastánci eutanázie, ale naopak respektovat jejich život až do přirozeného konce a být jim nablízku? Nejen o těchto věcech hovoří v knize rozhovorů Neboj se vrátit domů zakladatelka hospicového hnutí v ČR Marie Svatošová. Rozhovor s ní vede spisovatel a novinář Aleš Palán.

Ondřej Hübl: Hod mrtvou labutí
Druhý titul nakladatelství Druhé město v nabídce knižního čtvrtku slibuje zajímavou knihu povídek. Všechny Hüblovy povídky mají dvojznačné hrdiny, napůl záporné, napůl kladné, a vždy nepříjemně a dotěrně blízké. Je to zneklidňující, drsné i zábavné čtení, protože Hübl disponuje originálním smyslem pro humor i nakažlivou chutí vymýšlet neotřelé situace a spojení.

Sarah Pinborough: Tiché lži
Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout.

Celou nabídku najdete např. na stránkách Kosmas.cz