Právě čtu I. – Urban, Nesbo i Katzenbach

Jako správný čtenář mám rozečteno vícero knih. Aktuálně je to poslední román Miloše Urbana, nový Nesbo a “starý” Katzenbach.

Miloše Urbana nevynechám a i po mírném zklamání z detektivní novelky Přišla z moře, jsem se pustil do sci-fi prvotiny Urbo Kune. Někde v Praze existuje město ve městě tohoto názvu a dějí se v něm podivné věci. Za mě, jakožto science fiction literaturou nepolíbeného docela dobrý.

Nesboho Syn se těší velmi dobrým recenzím a má proč. Unaveným z holeovek přijde hlavní hrdina Sonny k duhu. Útěk z vězení, rodinná pomsta a vcelku chytrá zápletka čtenáře detektivek potěší.

Kupodivu jedinou e-knihou na mém aktuálním čtecím seznamu je Analytik od Johna Katzenbacha. Zatím mám za sebou pouze úvod (na počet stran se u e-knih nehraje, takže dejme tomu 7 procent) a hned pořádný rozjezd v podobě záhadného výhružného dopisu hlavní postavě. Tou je psychoanalytik z třicetiletou praxí, říkejme mu Ricky, protože se tak jmenuje. Dopis je docela dlouhý, sebevědomý až se tomu nechce věřit, ale když pisatel splní hned první hrozbu, tak se Ricky musí obsahem psaníčka zabývat. Když už ne, tak proto, že mu, nebo jeho blízkým hrozí do dvou týdnů smrt. Pokud pisatele nenajde.

Příště recenze na životy pod taktovkou Kimů v Severní Koreji.