Právě čtu – Číňan od Mankella

Kromě recenzí se občas pochlubím, co mám rozečtené. Většinou čtu několik knih zároveň, abych je mohl střídat podle nálady, i když důvod bude trochu jiný (a ten, kdo zná výjimečný pocit ze začtení se do nové knihy, mě pochopí).

Henning Mankell – Číňan

Mankellův detektivní politický thriller se dobře čte, nechybí mu šokující úvod a  zajímavý děj, nenechte se odradit recenzemi např. na Kosmas.cz

Kateřina Tučková – Vyhnání Gerty Schnirch

Čerstvě dočteno, ale nechávám v sobě ještě uzrát výjimečnou knihu od největší naděje české literatury. Působivý, provokativní a ve všech směrech vypilovaný román. Četl jsem i Žítkovské bohyně, ale “Vyhnání” se mi líbí mnohem víc. Jako otec osmnáctiměsíční holčičky jsem byl  při čtení kolikrát hodně naměkko. Brzy v recenzi.

Hugh Laurie – Obchodník se smrtí

Novela Dr. House (ano, píšící herec-hudebník ) mi leží ve čtečce už pěkně dlouho a byla to škoda. Čtivé, ideální jako oddechovka.

Dál koukám, že mám rozečtenou i Talebovu Černou labuť a jako jedinou papírovou knihu Marquézovu krátkou novelu Plukovníkovi nemá kdo psát. A ve čtečce na mě čeká asi 15 neotevřených e-knih…