Na jarní Velký knižní čtvrtek vyjde nový Urban a starý Nesbø

Čtvrtek 20. března si už pomalu zapisují knižní nadšenci do svých diářů. Naplánován je další Velký knižní čtvrtek, opět plný očekávaných novinek.

Tou největší paradoxně nebude novinka, ale třetí příběh ze série detektivek s legendárním Harrym Holem. Červenka, jak zní překlad v režii Knihy Zlín, totiž vyšla v ČR již v roce 2005 v nakladatelství Host pod názvem Červenka nese smrt. Jenže Host před devíti lety “netrefil” vlnu poptávky po severských detektivkách a Nesboa objevili čeští čtenáři až v roce 2010 díky Turňovu zlínskému vydavatelství. To postupně vydává starší případy svérázného detektiva, Červenkou doplní celou bibliografii, další plánovaný díl Přízrak již bude navazovat na loni vydaného Levharta.

Mým srdečním autorem je Miloš Urban, kterého jsem poprvé četl už v roce 1998, kdy vydal pod pseudonymem Josef Urban skvělou Poslední tečku za rukopisy. Jeho poslední novela Přišla z moře měla původně vyjít již v listopadu, ale nakonec ji Argo zařadilo až mezi březnové knižní taháky. Urban slibuje návrat k temné krimi a věřím, že se máme nač těšit.

A které další knihy krátce před veletrhem Svět knihy vyjdou?

Petr May – Muž z ostrova Lewis
Alice Munroová – Drahý život
Irena Dousková – Medvědí tanec
Juraj Červenák – Mrtvý na Pekelném vrchu
Mark Lowery – Jenom ponožky nestačí
Jess Walter – Nádherné trosky
Lucie Lomová – Na odstřel
Chaim Cigan – Altschulova metoda
Ján Rozner – Sedm dní do pohřbu
Frederic Lenormand – Případy soudce Ti – Smrt čínského kuchaře

Informace k dalším knihám postupně doplním.