Jaký je nový Nesbo? Harryho nepoznáte

Gusto, devatenáctiletý kluk bez rodičů, zato se zálibou v heroinu. Postarší pilot Tord Schultz bez manželky, zato se zálibou v kokainu. Ruský dělník z letiště snící o pořádné káře. Gunnar Hagen, stále šéf kriminálky. Mikael Bellman je po kariéře v KRIPOS šéfem nového oddělení, které bojuje proti organizovanému zločinu, především drogového charakteru. A samozřejmě Harry Hole, po třech letech zpátky v Norsku. Tolik hlavní postavy a dějové linie nového románu kultovní série.

Harry Hole se vrací do Osla z Hongkongu a všechno je nové, nic se nezměnilo. Že si protiřečím? Ne, jen cituji z devátého dílu krimisérie oblíbeného osloského kriminalisty. Hned první setkání věrné čtenáře holeovek vyděsí. Harry je totiž střízlivý, dlouhodobě abstinuje a dokonce přibral pár kilo svalů. Jaký kontrast k předchozímu dílu série nesoucímu v českém překladu název Levhart! Tam jsme našli Harryho na dně, vysíleného, zdrogovaného a zadluženého.

Ale proč se vrací do Osla, když se mu v Hong Kongu ve službách jedné z postav předchozích dílů daří?

K návratu ho přiměje bývalá kolegyně Beáta, respektive problémy Olega, syna jeho životní lásky Ráchel, který se dostane do vazby. Je podezřelý z vraždy mladého narkomana Gusta.
Podaří se Harrymu prokázat Olegovu nevinu? A jak se bude vyvíjet jeho vztah z Ráchel? Odhalí Harry síť dealerů drog tajemného muže z Dubaje?

Na to vám dá odpověď Přízrak, nový díl kultovní krimisérie vychází 16. října.